RSS

Meciul Gaz Metan Medias – FSV Mainz 05 vazut de la tribuna 1.

05 Aug

Ei, am fost aseara la meci…. care meci? cum care?:)) Gaz Metan Medias – FSV Mainz. Nu se putea sa ratez acest meci mai ales ca mi-am cumparat fular personalizat pentru acest meci istoric. Ne-am asezat in tribuna, tribuna 1 (langa oficiala) si ne-am apucat de spart seminte ca deehh mai erau 10 minute pana sa inceapa meciul. Se anunta formatiile de joc si ramanem frustrati, bai jucam cu 8 fundasi 1 portar si 2 atacanti (p.s. mai bine spus unul singur ca Roman nu stie fotbal). Minutul 15 noi spargem in continuare seminte ca nu e nimic interesant, Mainz ataca gazu` se apara eroic. Pauza, scorul 1-0 pentru Mainz, tot stadionul ii reproseaza antrenorului de la Gaz Metan faptul ca joaca cu 8 fundasi, jucatorii ies de pe teren mai mult fluierati decat aplaudati. Incepe repriza a 2-a  si primele schimbari, iese Roman si Markovici iar in locul lor  intra Litu si Ciprian Petre (asteptam schimbarile astea inca din minutul 20 ), acum meciul prinde culoare spectatorii prind viata la fiecare actiune a gazului si vine si golul lui Bawab care ridica tot stadionul in picioare. Atmosfera de sarbatoare chiar daca era 1-1. Urmeaza prelungirile unde mai o incurajare mai o fluieratura si s-a scurs timpul. Tot stadionul il incurajeaza pe portarul Plesca pentru ca acum el este actorul principat (p.s. tot timpul a fost, datorita lui ne-am calificat mai departe). Stadionul canta nemtii rateaza, rateaza si Litu dar Plesca isi face datoria inca odata, acum e randul lui Bawab care nu rateaza si aduce sarbatoarea in tribune, o sarbatoare de mult asteptata. Si uite asa am ajuns acasa pe la 23:00 fericit si ragusit :)) ca dehhh a castigat GAZZZUUU„`. Acum urmeaza meciul cu  Austria Viena, din pacate o sa se dispute la Cluj dar o sa fiu si acolo in tribune ca sunt doar 150 km distanta🙂